W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na wygodną komunikację w Poznaniu od września rozpoczną działalność dwie nowe linie autobusowe.

Poznań od września 2018 roku wzbogaci się o dwie nowe linie autobusowe – 188 i dodatkowe kursy pod numerem 98, a także linię 170.

Linia 188

Linia autobusowa oznaczona numerem 188 powstała jako odpowiedź na budowę nowej szkoły i przedszkola w północnej części miasta położonej na Umultowie, w rejonie ulic Ślazowej, Umultowskiej i Zagajnikowej.

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego linia dowiezie do celu pierwszych uczniów. Autobusy będą kursowały z os. Sobieskiego, przez ul. Morasko, ul. Jaśkowiaka, do Radojewa. Tam będzie miała zmiana numeru autobusu na 98. W związku z tym korzystający z linii będą mogli kontynuować swoją podróż tym samym pojazdem, bez potrzeby przesiadania się.

Po zakończeniu lekcji uczniowie będą mogli skorzystać z linii 98 w kierunku Radojewa, a potem, po zmianie numeracji, ponownie z linii 188 na trasie przez ul. Jaśkowiaka i Morasko do Os. Sobieskiego.

Linie 188 oraz 98 będą kursowały tylko w dni robocze.

Linia 170

Drugą linią autobusową, która rozpocznie działanie od września, jest 170. Będzie ona przewoziła pasażerów z ul. Literackiej w kierunku Al. Solidarności, poprawiając komunikację na tym właśnie osiedlu.

Linia stanowi bezpośrednie połączenie z Winogradami, stanowiąc atrakcyjną alternatywę dla osób korzystających dotychczas z linii 64, a potem przesiadających się w inne środki transportu. Dzięki linii 170 będzie można łatwo przesiąść się w szybki tramwaj na Al. Solidarności albo w inne linie tramwajowe i autobusowe.

Autobusy linii 170 będą kursowały co 20 minut, tylko w dni robocze.