Oprócz wielu zachwycających zabytków Poznań oferuje także mnóstwo innych atrakcji dla mieszkańców oraz przyjezdnych. Oto nasze propozycje dla osób lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu i w otoczeniu zieleni!

Malta

To nazwa określająca tereny wypoczynkowe położone wokół Jeziora Maltańskiego. Znajduje się tutaj duże centrum rekreacyjno-sportowe, w ramach którego działają między innymi:

  • tory regatowe, na których odbywają się również mistrzostwa sportów wodnych
  • całoroczny stok narciarski
  • kolejka górska
  • letni tor saneczkowy

Atrakcją Malty są także Termy Maltańskie, które pobierają ciepłą wodę z lokalnych ujęć sięgających ponad 1100 metrów pod ziemią.

Ogród zoologiczny

Pierwsze Zoo w Poznaniu powstało jeszcze w latach siedemdziesiątych XIX wieku. Po stu latach na obrzeżach miasta wybudowany kolejny ogród zoologiczny, który znajduje się na terenach Malty.

Na szczególną uwagę w poznańskim Zoo zasługuje słoniarnia, która zajmuje aż 6 hektarów powierzchni. Można zobaczyć tam także wiele innych zwierząt, na przykład wielbłądy, nosorożce, tygrysy syberyjskie.

Palmiarnia

Poznańska palmiarnia jest największym tego rodzaju obiektem w Polsce. Na jej terenie znajduje się 10 pawilonów z 1000 rodzajami gatunków roślin pochodzących z różnych stron świata.

Cytadela w Poznaniu

W latach trzydziestych XIX wieku w mieście wzniesiono twierdzę wraz z fortyfikacjami. Duża ich część została zniszczona w trakcie działań wojennych. Pozostałości tworzą obecnie cytadelę, na obszarze której można oglądać dawne zabudowania wojskowe oraz ekspozycje muzealne, które wchodzą w skład Muzeum Uzbrojenia i Muzeum Armii Poznań

Na terenie cytadeli znajduje się również 7 cmentarzy.