Poznań obfituje w wyjątkowe zabytki i atrakcje turystyczne. Wiele z jego zabudowań sięga aż X wieku, ponieważ to właśnie wtedy miasto stało się rezydencją książąt i królów Polski. Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas zwiedzania Poznania?

Ostrów Tumski

To właśnie tutaj rozpoczęła się historia polskiej państwowości. Ostrów Tumski znajdujący się w Poznaniu jest zdaniem wielu historyków miejscem chrztu Polski.

Katedra w Poznaniu

Poznańska katedra zaczęła być budowana jeszcze w X wieku. Dzisiejszy gmach po wielu przebudowach także zachwyca. Można zobaczyć tutaj groby pierwszych władców Polski czy chrzcielnicę, która zdaniem wielu historyków może sięgać 966 roku. W katedrze znajduje się także cenny ołtarz pochodzący z 1512 roku.

Stary Rynek

To najczęściej odwiedzany punkt w Poznaniu. Jest wspaniałym przykładem średniowiecznego miasta z jego kamieniczkami, pałacami, ratuszem, pręgierzem oraz wagą miejską.

Ratusz w Poznaniu

Powstał w okresie średniowiecznym, ale potem był poddany przebudowie w stylu renesansowym. Atrakcją są tutaj Koziołki, które można zobaczyć na wieży każdego dnia o godzinie 12:00.

Poznańska fara

Kościół farny w Poznaniu położony jest kilkadziesiąt metrów od Starego Rynku. Uznawany jest za najpiękniejszy kościół barokowy w Polsce. Jego budowę rozpoczęto w połowie XVII wieku i zakończono ponad sto lat później. W środku znajdują się zabytkowe organy.

Kolegium Jezuickie

Obecnie mieści się w nim Urząd Miasta w Poznaniu. Naprzeciwko znajduje się barokowy budynek szkoły jezuickiej.